Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocierzewie Południowym przypomina, że od dnia 1 sierpnia br. prowadzony jest nabór wniosków o ustalenie prawa do zasiłków rodzinnych oraz dodatków do zasiłków rodzinnych na nowy okres zasiłkowy, który trwać będzie od 1 listopada br. do 31 października roku następnego.
Ustalenie prawa do zasiłków rodzinnych oraz dodatków do zasiłków rodzinnych nastąpi na podstawie dochodów osiągniętych w 2019 r. lub osiągniętych po 2019 r., jeżeli  wystąpiły okoliczności określone w art. 3 pkt 23 i 24 ustawy o świadczeniach rodzinnych, tj. utrata lub/oraz uzyskanie dochodu.

Zgodnie z obwieszczeniem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 23 września 2020 r. w sprawie wysokości przeciętnego dochodu z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2019 r., przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego wyniósł w 2019 r. 3244 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów oraz sposobu obliczania dochodu można uzyskać pod nr tel. 46 839 40 44, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w siedzibie Ośrodka (budynek Urzędu Gminy w Kocierzewie Południowym, pokój nr 4), w godz. od 8:00 do 16:00.

WAŻNA INFORMACJA:

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.