Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ŁodziSzanowni Państwo,
poniżej znajduje się link do strony Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na której znajdą Państwo informacje dotyczące dofinansowania zadań w ramach „Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie” od 01.04.2020 r. do 31.12.2021 r.

Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie

Informacja dla rolników poddanych kwarantannieJeśli odbywasz kwarantannę w domu, czyli jesteś zdrowy, ale miałeś kontakt z osobą chorą lub właśnie wróciłeś z zagranicy - bezwzględnie stosuj się do poniższych zaleceń przez 14 dni.

Nie opuszczaj terenu swojego gospodarstwa. Możesz zajmować się inwentarzem na jego terenie. Możesz uprawiać swoje pole.

Szanowni Państwo,
Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że wnioski w ramach Tarczy Antykryzysowej należy składać do ZUS wyłącznie w następujący sposób:
  • drogą elektroniczną – przez PUE ZUS (Platformę Usług Elektronicznych),
  • w formie papierowej – za pośrednictwem poczty tradycyjnej,
  • osobiście w placówce ZUS – do skrzynki na dokumenty oznakowanej napisem “Tarcza antykryzysowa” (bez kontaktu z pracownikiem ZUS).

Logo KRUS

Jednym z działań ustawowych Kasy jest praca na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników.

W związku z powyższym Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi - Pan Tomasz Nowicki - zachęca wszystkich zainteresowanych mieszkańców wsi do zdobywania wiedzy na temat bezpiecznej pracy w rolnictwie, z wykorzystaniem strony internetowej KRUS i zamieszczonych na niej materiałów informacyjnych.

Broszury prewencyjne zamieszczone na stronie internetowej KRUS

Aplikacja Kwarantanna domowaZgodnie z art. 7e ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.), osoby które muszą odbyć kwarantannę domową obowiązane są do korzystania z aplikacji mobilnej "Kwarantanna domowa", udostępnionej przez Ministerstwo Cyfryzacji.