Logo KRUS

Jednym z działań ustawowych Kasy jest praca na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym rolników.

W związku z powyższym Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi - Pan Tomasz Nowicki - zachęca wszystkich zainteresowanych mieszkańców wsi do zdobywania wiedzy na temat bezpiecznej pracy w rolnictwie, z wykorzystaniem strony internetowej KRUS i zamieszczonych na niej materiałów informacyjnych.

Broszury prewencyjne zamieszczone na stronie internetowej KRUS

Kasa przypomina również, że zgłoszeń wypadków przy pracy rolniczej należy dokonywać niezwłocznie po zaistnieniu zdarzenia.
W okresie zagrożenia epidemiologicznego wypadek powinno się zgłosić do Placówki Terenowej KRUS w Łowiczu - telefonicznie (tel. 46 838 94 18), za pośrednictwem poczty (ul. Kaliska 8, 99-400 Łowicz) lub drogą elektroniczną (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Zbyt późne zgłoszenie wypadku utrudni przeprowadzenie postępowania powypadkowego i może skutkować odmową prawa do jednorazowego odszkodowania.

Dyrektor przypomina o konieczności przestrzegania przez wszystkich obywateli zaleceń władz sanitarnych w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa, o konieczności wzmożenia opieki nad osobami w podeszłym wieku.

Do pobrania:
Pismo Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi