Baner zachęcający do szczepienia się przeciw CoVid-19

Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z wytycznymi Narodowego Programu Szczepień od 15 stycznia rozpoczyna się proces zapisywania osób na szczepienie przeciwko Covid- 19.

W Naszej Gminie zostaje uruchomiona infolinia czynna w godzinach 8:00 – 16:00, nr tel. 501-378-044, na której uzyskają Państwo informacje dotyczące dowozu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień oraz organizacji szczepień.Transport przeznaczony jest dla osób:

 • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z tymi schorzeniami;
 • mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Na terenie Naszej Gminy, jako punkt szczepień, został zarejestrowany Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kocierzewie Południowym.

Na konkretny termin szczepienia mogą zapisywać się:

 • od 15 stycznia 2021r. osoby które, skończyły 80 lat;
 • od 22 stycznia 2021r. osoby które, skończyły 70 lat.

W dalszej kolejności do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, kierowane będą pozostałe grupy wiekowe, dla których zapisy powinny rozpocząć się od 25 stycznia 2021 r.
Ilość szczepień uzależniona będzie od dostarczonych szczepionek.

Zapisywać się na szczepienia można poprzez:

 • kontakt z punktem szczepień - tel. 46 838 48 90;
 • za pośrednictwem portalu pacjent.gov.pl;
 • przez infolinię 989 całodobowo.

Więcej informacji o szczepieniach dostępnych jest na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Klauzula informacyjna dla osób korzystających z infolinii, w celu ustalenia dowozu na szczepienie przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Na podstawie art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.4.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO), informuję, ze:

 1. Administratorem danych  jest Wójt Gminy Kocierzew Południowy.
 2. Podmiotem przetwarzającym jest GOPS w Kocierzewie Południowym.
 3. Administrator powołał IOD z którym można się skontaktować: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 4. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane  w związku z realizacją zadania dotyczącego udzielania niezbędnych informacji dla osób chcących skorzystać z transportu do punktów szczepień, rozeznania  potrzeb mieszkańców związanych z potrzebą korzystania z ww. transportu oraz umożliwienie  mieszkańcom gminy zgłaszania takich potrzeb, podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do wykonania ww. zadania.
 5. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych w związku ze zgłoszeniem się na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.
 6. Posiada Pani/Pan prawo do: żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych, wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania, przenoszenia danych, wniesienia skargi do Prezesa   Urzędu   Ochrony   Danych   Osobowych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, chyba, że ADO może przetwarzać dane na podstawie szczególnych przepisów prawa.
 7. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych mogą być podmioty  realizujące Narodowy Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.
 8. Pani/Pana dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
 9. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres zgodny z przepisami prawa, tj. 10 lat.