Szanowni Mieszkańcy!

Zachęcamy do zarejestrowania się i korzystania z serwisu ePodatki.
Serwis internetowy ePodatki adresowany jest do osób fizycznych, które chcą przeglądać swoje zobowiązania podatkowe oraz z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi wobec gminy.
Korzystanie z usługi jest dla podatnika darmowe – wypełnia on odpowiedni formularz rejestracji, na podstawie którego otrzymuje uprawnienia do przeglądania danych i ich zakresie, a następnie drogą mailową zostaje zaproszony do odebrania haseł, koniecznych do korzystania z usługi ePodatki oraz weryfikacji jego tożsamości.


Dzięki usłudze użytkownik ma zawsze dostęp do aktualnych informacji z każdego komputera podłączonego do sieci Internet. Prezentowane informacje dotyczą podatku od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego, a także opłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi. Usługa ePodatki umożliwia osobom fizycznym możliwość bieżącego sprawdzenia podstawy opodatkowania w decyzjach wymiarowych, kwoty należnych podatków i opłat, zaległości oraz odsetek. Możliwe jest też opłacenie wybranych należności poprzez system bankowości elektronicznej, a także wygenerowanie blankietu wpłaty.
Aby móc skorzystać z usługi ePodatki należy wejść na stronę internetową https://ugkocierzewpoludniowy.epodatnik.info lub na www.kocierzew.pl (zakładka ePodatki) i założyć konto. Po dokonaniu rejestracji nowego konta należy udać się do Urzędu Gminy Kocierzew Południowy (pokój nr 7), gdzie uprawniony pracownik dokona weryfikacji tożsamości podatnika na podstawie przesłanego zgłoszenia i umożliwi mieszkańcowi dalsze korzystanie z systemu.
Informujemy również, iż w panelu rejestracji można wyrazić zgodę na otrzymywanie powiadomień SMS w związku z dodatkowo uruchomionym oprogramowaniem mającym na celu przypominać mieszkańcowi między innymi o zaległościach związanych z podatkami, opłatami za gospodarowanie odpadami komunalnymi, a także informowania o planowanych wydarzeniach na terenie Gminy Kocierzew Południowy.
W przypadku wyrażenia zgody prosimy o podanie numeru telefonu.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu: (46) 839-40-51.