ARiMR ogłasza nabór wniosków  o objęcie wsparciem przedsięwzięć polegających na wymianie w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. W terminie od dnia 17 października 2022 r. do dnia 15 listopada 2022 r. będzie można składać wnioski o objęcie przedsięwzięcia wsparciem z planu rozwojowego w ramach inwestycji A1.4.1. „Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu” - z zakresu wymiany w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/arimr/wymiana-w-gospodarstwach-rolnych-pokryc-dachowych-wykonanych-z-materialow-zawierajacych-azbest

Szanowni Państwo,
Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber wystąpił z inicjatywą organizacji „Ryneczku marszałkowskiego – prosto od rolnika” w ramach którego zostaną bezpłatnie udostępnione miejsca handlowe dla rolników, sadowników, pszczelarzy i innych przedstawicieli branży rolniczej. Wydarzenie będzie odbywać się cyklicznie, zaś jego pierwszą odsłonę zaplanowano w dniu 1 października 2022 r. (sobota) na parkingu Centrum Handlowego Port Łódź – ul. Pabianicka 245 w Łodzi, w godzinach 11.00-17.00.
Zapraszamy do udziału w Ryneczku marszałkowskim – prosto od rolnika!

W załączeniu przedstawiamy Państwu Komunikat Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy do właścicieli, zarządców i  użytkowników budynków w związku z kampanią społeczną "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!" oraz Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy.

Komunikat MCK

Komunikat Prezesa KIK

W załączeniu przedstawiamy Państwu Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie jesiennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Komunikat Łódzkiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Informujemy, że od dzisiaj tj. 17.08.2022 r. można składać wniosek o dodatek węglowy. Można go pobrać ze strony https://gops.kocierzew.pl/aktualnosci/119-wniosek-o-wyplate-dodatku-weglowego bądź w siedzibie Urzędu Gminy.
Więcej informacji mogą uzyskać Państwo dzwoniąc pod nr tel. 46 839 40 44 lub w osobiście w Urzędzie Gminy pok. 3 i 4.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu w dniu 20.05.2022 r. o godzinie 11:49 wydał komunikat meteorologiczny obejmujący m.in. powiat łowicki. Sytuacja meteorologiczna - od godz. 04:00 dnia 21.05.2022 r. do godz. 17:00 dnia 21.05.2022 r. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Do pobrania:

ostrzeżenie nr 36