Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty w Gminie Kocierzew Południowy ze wsparciem finansowym w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Projekt

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Główną misją tej inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań nie tylko na lekcjach techniki oraz innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań. Zakup sprzętu pozwoli rozwinąć umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych i rozwiązywania złożonych, rzeczywistych problemów.

Wsparcie otrzymały:

  • Szkoła Podstawowa w Gągolinie Południowym – 30 000,00 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Gągolinie Południowym – 30 000,00 zł

Dzięki otrzymanemu wsparciu szkoły zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt podstawowy i dodatkowy z katalogów wyposażenia programu, m.in.:

  • drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami, ploterami etc.),
  • mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami,
  • sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, greenscreeny, mikrofony etc.),
  • stacje lutownicze (do mikrokontrolerów),
  • dodatkowe wyposażenie według potrzeb danej szkoły.

Takie wyposażenie z pewnością unowocześni i uatrakcyjni lekcje oraz dodatkowe zajęcia w szkole.

Wyposażenie zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości będzie służyć rozwijaniu interdyscyplinarności, kreatywności, współpracy