Logo 500+W związku z licznymi pytaniami mieszkańców gminy, dotyczącymi terminu składania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocierzewie Południowym informuje, że na podstawie wniosków złożonych w 2019 r. przedmiotowe świadczenia zostały przyznane do dnia 31 maja 2021 r., zatem w 2020 r. rodzice lub opiekunowie dzieci nie składają wniosków o ponowne ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego 500+.

Jednocześnie przypominamy, że od dnia 1 lipca 2020 r. można składać (wyłącznie w formie elektronicznej, np.: przez bankowość elektroniczną) wnioski o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start 300+, natomiast od 1 sierpnia br. wnioski będzie można składać także w wersji papierowej.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocierzewie Południowym informuje mieszkańców Gminy Kocierzew Południowy, że od 1 lipca br. będzie można składać przez Internet wnioski o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start (za pośrednictwem Portalu Emp@tia, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS).
Wnioski w formie tradycyjnej (papierowej) będzie można składać w siedzibie GOPS Kocierzew Płd. dopiero od 3 sierpnia br. w godzinach pracy Ośrodka.
Wniosek, o którym mowa powyżej należy złożyć najpóźniej do 30 listopada.
Jednocześnie przypominamy, że świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola, dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce oraz studentom.

Do pobrania:

Regionalny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Twój Parasol

Twój Parasol to bezpłatna aplikacja mobilna, dzięki której nie tylko osoby narażone na sytuacje związane z przemocą w rodzinie mogą uzyskać informacje i wsparcie, ale również może być wykorzystywana przez osoby, które przemocą interesują się zawodowo.

Aplikacja, oprócz materiałów edukacyjnych, zawiera: notatnik - do dokumentowania incydentów (np.: szybko zrobimy zdjęcie, nagramy film lub głos, który później będzie mógł posłużyć jako materiał dowodowy), szybkie wybieranie telefonu alarmowego 112, wysyłania wiadomości alarmowej na wcześniej wprowadzony adres e-mail, oraz mapę miejsc, w których osoba dotknięta przemocą może uzyskać pomoc.

W związku z powyższym, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocierzewie Południowym uruchomił dedykowany adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., który należy wprowadzić w aplikacji mobilnej. Wiadomość z alertem zostanie dostarczona na ww. adres e-mail. Jednocześnie zapewniamy, że dostęp do poczty mają wyłącznie pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.