Aktualne stawki

Dla nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, stawka opłaty wynosi:

  • 30,00 zł od osoby – w przypadku gdy odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,
  • 60,00 zł od osoby – w przypadku gdy niezostanie wypełniony obowiązek zbierania odpadów w sposób selektywny,
  • w przypadku zadeklarowania przez właściciela zagospodarowania bioodpadów w kompostownikach przydomowych stawka, na podstawie uchwały Rady Gminy, ulega obniżeniu o 18,34% i wynosi 24,50 zł od osoby.

Dla nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, wykorzystywanych jedynie przez część roku, ustalone są stawki ryczałtowe, które wynoszą:

  • 169,00 zł za rok – od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno – wypoczynkowe, w przypadku gdy odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny,
  • 338,00 zł za rok – od domku letniskowego lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, w przypadku gdy niezostanie wypełniony obowiązek zbierania odpadów w sposób selektywny.

Miejsce złożenia deklaracji

Urząd Gminy w Kocierzewie Południowy
Kocierzew Południowy 83, 99-414 Kocierzew

Osoba obsługująca sprawę

Justyna Bartczak

inspektor

46 839 40 45
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pokój nr 5

Podstawa prawna:

Uchwała nr XXVIII/142/2021 Rady Gminy Kocierzew Południowy z dnia 30 marca 2021 r. w sprawie wzoru deklaracji opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Druk deklaracji:

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Wzór wypełnienia:

Deklaracja o wysokości opłaty WZÓR wypełnienia z kompostownikiem
Deklaracja o wysokości opłaty WZÓR wypełnienia bez z kompostownika
Tabela stawek za gospodarowanie odpadami – wyliczenie miesięcznej kwoty opłaty (wypełnienie rubryki F. w deklaracji)

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, z powodu obecności Koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce, proszę o przesyłanie deklaracji o wysokości opłaty na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., za pośrednictwem ePUAP lub operatora pocztowego na adres urzędu.