Gmina Kocierzew Południowy organizuje zbiórkę darów na rzecz Ukrainy w ramach rządowego mechanizmu koordynacji pomocy humanitarnej. Zapraszamy chętnych mieszkańców Gminy Kocierzew Południowy do wsparcia Ukraińców.


Dary można przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 do sali przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kocierzewie Południowym oraz Szkoły Podstawowej w Kocierzewie Południowym. Jeśli pojawią się dodatkowe punkty zbiórek, będziemy o tym Państwa informować na bieżąco.
Przypominamy, że przekazywana przez Państwa żywność musi być długoterminowa, a dary rzeczowe nowe lub niezniszczone (takie jakie sami chcielibyśmy dostać).


Informujemy również, że Urząd Gminy Kocierzew Południowy, nie prowadzi zbiórki pieniężnej. Osoby zainteresowane udzieleniem pomocy finansowej proszone są o wybieranie zweryfikowanych i wiarygodnych zbiórek ogłaszanych przez organizacje pomocowe🇺🇦 🇺🇦 🇺🇦


Lista produktów i środków, które są obecnie najbardziej potrzebne:
✔️ Okrycia:
Koce zwykłe i termiczne,
Śpiwory,
Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej
Materace
✔️ Środki higieny i czystości:
Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło
Dezodoranty
Pasty do zębów
Szczoteczki do zębów
Grzebienie
Bielizna damska, męski i dziecięca
Podpaski
Pampersy
Pieluchy dla dorosłych
Papier toaletowy i ręczniki papierowe
 Ręczniki w tym z mikrofibry
Worki na śmieci
Środki dezynfekujące/alkohol do dezynfekcji
✔️ Żywność:
Woda
Żywność szybkiego przygotowania (instant)
Batony (w tym energetyczne)
Bakalie, orzechy
Konserwy
Makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania
✔️ Inne
Zapałki
Baterie, powerbanki
Oświetlenie w tym latarki
Świecie,
Zestawy pierwszej pomocy.

Na dzień dzisiejszy NIE PROWADZIMY ZBIÓRKI ODZIEŻY. Jeśli będziemy zbierać poinformujemy mieszkańców.
 
Każda, nawet najmniejsza pomoc, jest dobrowolna i bardzo potrzebna. Jednak z przyczyn organizacyjnych i właściwego przetransportowania tych prodktów prosimy w miarę możliwości, zamiast skupiać się na przekazaniu różnych rodzajów drobnych produktów, lepiej przekazać np. zgrzewkę wody, papieru toaletowego, pudełko batoników itp., ale jeśli oczywiście ktoś z Państwa  zechce przekazać pojedyncze sztuki, wszystko to zostanie przyjęte, posegregowane, opisane i przekazane.


Uruchomiony został specjalny mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pod którym prosimy zgłaszać wszelkie informacje dotyczące planowanych zbiórek, możliwości przyjęcia pod swój dach rodziny z Ukrainy lub zapotrzebowania dla osób już przyjętych.


Dziękujemy wszystkim, którzy deklarują chęć pomocy!!!